fbpx

O stredisku

Ski Telgárt sa nachádza v blízkosti horehronskej obce Telgárt, v údolí medzi Nízkymi Tatrami, Slovenským rajom a Slovenským Rudohorím, neďaleko prameňa rieky Hron a priamo pod úpätím Kráľovej hole.

Areál je vhodný pre široký okruh vyznávačov zjazdového a freeridového lyžovania alebo snowboardingu. Zjazdovky sú členené na 9 častí, vhodné ako pre začiatočníkov, tak aj pre skúsených, až náročných lyžiarov s prevýšením 400 m. Nachádzajú sa v nadmorskej výške od 905 m.n.m. až do 1300 m.n.m. a ich celková dĺžka je cca 6,5 km. Na zjazdovkách Stodolisko, Tresník I., Tresník II. – Čeršla, Javorinka, Kozovec a Detský vlek napomáha ku kvalitným lyžiarskym podmienkam vybudovaný zasnežovací systém. Zjazdovka Tresník I. má homologizáciu na usporiadanie pretekov podľa FIS. Adrenalínový zážitok ponúkajú ďalšie dve freeride zóny v lesnej časti, ktoré nie sú zasnežované a upravované. Celková prepravná kapacita strediska dosahuje 3500 osôb za hodinu pri 7 vlekoch.

Samozrejmosťou súčasnej lyžovačky sú kvalitné služby. Ski Telgárt vám preto ponúka možnosť najesť sa reštaurácií Koliba pod Kráľovou hoľou, osviežiť sa v Après-ski bare pod Tresníkom alebo užiť si nádherný výhľad na Chmarošský viadukt v unikátnej kaviarni v historickom vagóne DEPO CAFÉ Telgárt. Okrem toho sa v areáli nachádza požičovňa lyží, snowboardov a bežeckého vybavenia, skiservis, lyžiarska, snowboardová škola,  detská lyžiarska škôlka a uschovňa lyží.

Okrem alpského lyžovania poskytuje areál aj ďalšie možnosti zimných športov. K dispozícii sú nielen dve trate určené pre milovníkov bežeckého lyžovania, ale aj pre sánkovanie pre najmenších v sánkarskej zóne

Okres / KrajBrezno / Banská Bystrica
PohorieNízke Tatry
Nadmorská výška údolnej stanice905 m.n.m.
Nadmorská výška vrcholovej stanice1300 m.n.m.
Počet vlekov7
Počet zjazdoviek9

Počet zasnežovaných zjazdoviek6
Počet freeride zjazdoviek2
Dĺžka zjazdoviek 6,5 km
Prepravná kapacita3500 os. / hod
Zjazdovky s umelým osvetlením1
Bežecké trate2
Dĺžka bežeckých tratí2 km
Počet gastro zariadení3

Fotogaléria

Celá galéria o Telgárt Resort | Instagram @skitelgart
Ski Telgárt
Telgárt Resort
Mapa strediska

Ski Telgárt patrí do portfólia TELGÁRT RESORT, ktorý spája prevádzky zamerané na cestovný ruch v Telgárte.